Kvizovi
Aktualnosti
Otvoren je prvi dućan u kojem možete kupiti nepreuzete pakete s Amazona! Nemate pojma što se u njima nalazi, ali možda dobijete mobitel, sat, skupu jaknu…
Stotine tisuća paketa naručenih preko online trgovina svakog dana putuje svijetom. Od sitnica za kućanstvo, odjeće, gadgeta… Nema sumnje, kupnja putem interneta olakšala je svakodnevni život, ali činjenica je da mnoge pakete kupac nikad ne preuzme. Razlozi su različiti. Ili je adresa pogrešna, ili je došlo do pogreške tijekom isporuke, a neki kupci namjerno ne podignu naručeno. Što sa svim tim paketima? Inovativna ideja pojavila se ovih dana u Bruxellesu. Nedavno je tako otvoren dućan u kojem se ti paketi mogu kupiti!
KUPAC ZAPRAVO IGRA “IGRU NA SREĆU”
Najneobičnija stvar u ovom dućanu je što kupac ne zna sadržaj paketa kojeg kupuje! Paketi se ne otvaraju i kupac zapravo “igra” igru na sreću, čime je ime trgovine i inspirirano. Trgovina se, naime, zove Pile ou Face, što na francuskom znači “glava ili rep”, odnosno ono što mi zovemo “pismo ili glava”. To je, podsjetimo, igra poznata u cijelom svijetu, u kojoj se baca novčić, a svaka njegova strana označava drugi ishod. Možda dobije neku nepotrebnu glupost, a možda u njegovim rukama završi nešto veće vrijednosti
INTERES JE VELIK, UPRAVO JE DOSTAVLJENO 100.000 NOVIH PAKETA
Većina svih paketa, njih 85 posto, je s Amazona, no ima ih ponešto i s drugih, manjih online trgovina. Osnivači trgovine odlučili su pokušati napraviti nešto s gomilom paketa koji su nakrcavali skladišta kurirskih službi. Pregovori s Amazonom bili su dugi, no na kraju su ih uvjerili da daju zeleno svjetlo ideji da se paketi ponovo nađu u prodaji. Kako piše The Brussels Times, interes za kupovinom “na slijepo” je velik i ideja je zaživjela. Nedavno je stiglo 100 tisuća novih paketa, koji će umjesto onog tko ih naručio razveseliti nove vlasnike, spremne zaigrati “pismo ili glava”.
CIJENA KUTIJE ODREĐUJE SE PO KILOGRAMU, KAO ODJEĆA U SECOND HAND DUĆANIMA
No kako se određuje cijena kutije kojoj se ne zna sadržaj? Vlasnici trgovine odlučili su se za metodu kojom se koriste i neki second hand dućani, odnosno oni koji prodaju rabljenu odjeću. Ta je metoda: plaćanje po kilogramu. Kupci mogu pregledati kutije, čak i protresti kako bih pokušali dokučiti što je u njima, a ako ih odluče preuzeti to ih stoji 16 eura po kilogramu. Bruxelles Times piše da su mnogi tako došli do pametnih satova, mobitela i drugih elektroničkih naprava po puno nižoj cijeni od tržišne. Navodno je najskuplji nepreuzeti paker kupljen u trgovini bila Moncler jakna vrijedna 1500 eura.